Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Filtreeri postitusi

Riigipilve Infokiri 05/2020

Hea Riigipilve infokirja lugeja!  

Riigipilve tööpere tänab kõiki koostöö eest 2020. aastal!

Soovime Teile imelist pühadeaega

ja toredat koostööd uuel aastal!

Riigipilv koos klientide ja partneritega astub innovaatiliste lahenduste rada. Võime kindlalt öelda, et Eesti digiriik areneb Riigipilves. Aasta viimases infokirjas räägime viimastest arengutest ja arhitektuurilistest üldpõhimõtetest.

Loe lisaks

Check Point virtuaalne tulemüür Riigipilves

Riigipilves on praegu võimalik kasutada virtuaalmasina võrgupordil tulemüürireegleid, mis piiravad nii ligipääsu internetti (nt default allow all, egress) - kui ka internetist ligipääsu virtuaalmasinas asuvatele teenustele (ingress). Lisaks on piiratud ka VPC võrkude vaheline liiklus ja vajadusel saab ka samas VPC võrgus asuvate serverite omavahelisele liiklusele täiendavaid piiranguid seada.
Loe lisaks

Põhjalikumalt VVT (Vulnerability Visualization Tool) teenusest

Ettevõtte ründepinna haldamine võib sageli osutuda liigselt koormavaks ülesandeks. Sellise olukorra tekkimisele aitab kaasa suur hulk informatsiooni, mis voolab korraga sisse mitmest erinevast skannerist. Omakorda tekitades olukorra, kus kriitilised haavatavused jäävad tihti massiivse info sisse peitu.
Loe lisaks

Teenuste lisamine Riigipilve teenuste kataloogi

Riigipilve teenuste kataloog on riigile pakutavate teenuste ühine kataloog. Teenuste (näiteks K8s konteinerlahendused, varundus, digiallkirjastamine jms) pakkujad on eraettevõtted ja avalik sektor.
Loe lisaks

Pahatahtliku tegevusega võitlemine ja ennetavad infoturbemeetodid Riigipilves

Viimasel ajal avaliku sektori vastu toime pandud rünnakute ja andmete varguse juhtumite valguses on väga oluline üle vaadata oma infosüsteemide turbemeetodid ja neid vajadusel täiustada. Riigipilves on mitmeid tööriistu, mis saavad olla abiks rünnete tõkestamisel, tuvastamistel ja tagajärgedega tegelemisel.

Loe lisaks

Arhiiv

Vaegnägijatele