Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Kommentaarid (5)

Maximum Transmission Unit haldus

MTU, ehk Maximum Transmission Unit, on suurim võrguprotokolli andmete ühik, mida saab edastada ühe võrgukihi transaktsioonina konkreetses võrgusegmendis. Valesti valitud MTU võib põhjustada IP fragmenteerumist, mis võib degradeerida võrgu kvaliteeti.*

Virtuaalsed võrgud (aka SDN/Software Defined Networks) kasutavad tihti tehnoloogiat, mis lisab edastatud pakettile headeri, mis on vajalik SDNi tööks. Seda tuleb tihti ette nt Kubernetes või Dockeri virtuaalvõrkudes. Et vältida IP fragmenteerimist, peab kasutaja seadistama sobiva kasutatava MTU väärtuse.

MTU muutmine iseteeninduses

Võrgu MTUd saab muuta Riigipilve iseteeninduses, Privaatpilve detailvaates, võrgu tabis:


Maksimaalne MTU väärtus Riigipilve IaaS virtuaalses võrgus on 8950. Ehk kui kasutatakse overlay võrku, siis tuleb overlay võrgu sees seadistada väiksem MTU väärtus. Konkreetne suurus sõltub kasutatud tehnoloogiast.

MTU Guest OSis
MTU on võrguliidese (interface) omadus, mis võib olla seadistatud nii DHCP kaudu kui kirjutatuna selle võrguliidese konfiguratsiooni faili. Peale seda, kui võrgu MTU väärtus on muudetud, võtab järgmine DHCP päring kasutusele uue MTU väärtuse.
Oleme märganud, et uuemad operatsioonisüsteemid, nt. Ubuntu 20.04, ei oska automaatselt suurendada MTUd ning võivad vajada kas restarti, virtuaalmasina tüübi (flavori) muutmist (selle raames genereeritakse uus võrguliideste ( NIC interface) kirjeldus) või üldse reinstalli.

Rohkem MTUst

 * https://en.wikipedia.org/wiki/IP_fragmentation


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (5)
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
Vaegnägijatele