Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Kommenteeri

Riigipilve infokiri 5/2021

Riigipilv on nagu minimudel Eesti riigisektori koostööst. Riigipilv on selles mudelis kui Lumivalguke, kes keedab kodus suppi ja kliendid kui erinevate iseloomude ja nõudmistega 7 pöialpoissi, kes kirkad õlal ajavad koos Eesti asja.
RIKS Riigipilve ja IT osakonna juhataja Priit Kollo

Täname Teid kõiki - Toriseja, Unimüts, Häbelik, Aevastaja, Õnneseen, Ninatark ja Doktor! Tänu Teile on Riigipilv arenenud riigile oluliseks kesktaristusüsteemiks. Soovime Teile rahulikku pühadeaega ja soovide täitumist!

Priit Kollo
RIKS Riigipilve ja IT osakonna juht

___________________________________________________

Per aspera ad astra!


Meedias on juba laialdast kajastust leidnud Riigi Info ja Kommunikatsioonitehnoloogia Keskuse (RIT) asutuse loomine. Järgnevalt teeb Riigipilve uus juht Taavi Viilukas ülevaate, mis Riigipilve uuel aastal ees ootab.


Plaaniga, kus Riigipilv ostetakse välja erasektorilt, on vahepeal edasi liikunud ja Riigipilv saab tulevikus riigi poolt uue omaniku. Eelmises uudiskirjas andsime teada, et Vabariigi Valitsus tegi uue asutuse loomiseks positiivse otsuse. Tänaseks on rõõm teatada, et Riigi Info ja Kommunikatsioonitehnoloogia Keskuse (RIT) juriidiline keha loodi 01.12.2021 ja selle juhiks valiti Ergo Tars, kes alustab uuel ametikohal tööd 01.01.2022. Enne seda töötas Ergo Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis IKT-baasteenuste konsolideerimise juhina. Värskelt loodud asutuse koduleht on samuti juba kättesaadav aadressil www.rit.ee , kus Riigipilvele pööratakse eraldi tähelepanu tegevuskava alamlehel:

I poolaasta

  • Riigi IKT Keskus haldab Riigipilve, vajalikud tugilepingud on sõlmitud;
  • Riigipilve teenuste jätkuvus on tagatud;
  • Loodud on Riigipilve uus strateegia.
II poolaasta

 ___________________________________________________

Riigipilv 2.0 küsimustiku tulemused

Riigipilve arhitekti, Lauri Võsandi algatusel saatsime novembris klientidele välja küsimustiku rääkimaks kaasa Eesti Riigipilve tulevikus. Küsimustiku eesmärgiks oli koguda sisendit ja mõtteid, mida ja kuidas tulevikus edasi teha, kus on kliendid oma taristuga hetkel ja ka milliseid teenuseid neil võiks vaja minna lisaks praegu kasutatavatele.

Küsimustikust võttis osa küll väike osa klientidest, kuid mingi pildi see meie jaoks andis. Esindatud olid ministeeriumide suured IT majad, kohalikud omavalitsused, õppeasutus ja mõned teised riigiasutused.

Haldusalade suurusjärk on näha allolevalt diagrammilt:Riigipilve poolt käitatavana soovitakse enam näha järgnevaid teenuseid:...

___________________________________________________


Objektsalvestuse kasutuse jälgimine iseteeninduses

Kliendid, kes on tellinud endale objektsalvestuse teenuse, saavad nüüd jälgida oma namespace’i ja bucket’ite kasutust Riigipilve iseteenindusest. Selleks tuleb minna objektsalvestuse tellimuse detailvaatesse ning vajutada nupule “Show report”.

___________________________________________________

Riigipilve logihalduslahendus LogStack aitab kaitsta Teie andmeid rünnakute eest

8.11.2021 sai CERT-EE teate Eesti tööstusettevõtet tabanud lunavararünnakust, küberkurjategijate kontrolli all on nii server kui selle varukoopia. Ettevõte poleks ehk sellisesse olukorda sattunud, kui oleks kasutanud logide halduse teenust.

Logide halduse teenus LogStack on teenus, mis võimaldab klientidel kasutada logide kogumiseks ja töötlemiseks keskset keskkonda, mis tagab nende kõrge käideldavuse, muutumatuse ja kiire analüüsi. Logihalduslahendusega ei saa küll lunavararünnakut ära hoida või ründaja poolt krüpteeritud andmeid lahti krüpteerida, aga logihalduslahendusega saab jälile kust ja kuidas ründaja sisse sai.

Riigipilve klient saab otsustada, kas riskib andmete, varukoopiate kaotamisega või kindlustab end logihalduslahendus LogStack tellimisega.

Loe edasi >>

___________________________________________________


2021.a. 5 populaarseimat blogipostitust

1. Riigipilv saab uue hingamise

2. Kokkuvõte Riigipilve koolituspäevast 06.05.2021

3. Saame tuttavaks Riigipilve uue juhiga

4. Metsaseminar 2021 kokkuvõte

5. Riigipilv aitab loobuda teenustest, mis ei loo ärilist väärtust

___________________________________________________

Tulekul sündmused:

  • 02.02.22 toimub Riigipilve Infopäev, kus me keskendume Riigipilve ülevõtmise teemadele ning tutvustame Riigipilve 2.0 visiooni.
  • 22.02.22 toimub praktiline metsaseminar, kus hoiame sama joont nagu ka eelnevalt, et koos õppida ja praktiliselt asju läbi teha.


Lisa kommentaar

Email again:
Vaegnägijatele