Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Kommenteeri

Riigipilv saab uue hingamise

04.11.2021 sai Riigi IKT Keskuse (RIT-i) moodustamine Vabariigi Valitsuselt positiivse otsuse, mis tähendab, et liigume edasi vastavalt kokku lepitud plaanidele ja alates 01.03.2022 kuulub Riigipilv 100% riigile ehk partnerite osa ostetakse välja. Riigipilve tänastele ja ka tulevastele klientidele see muudatusi kaasa ei too ehk pilveteenust pakutakse sama moodi avaliku sektorile edasi nagu seda seni on tehtud.

Ajakirjandus on pidevalt hoidnud pilku peal riigipilve tegemistel ja ka selline muutus ei ole jäänud märkamata. Rõõm on tõdeda, et Riigipilve vastu tuntakse huvi, kuigi viimane pealkiri Geeniuse portaali poolt ei ole kuidagi õnnestunud ja tekitab väärarusaami. Ei saa nõustuda väidetega, et tänasel kujul Riigipilv saadetakse pensionile. Pigem väidaks vastupidist – Riigipilv saab uue hingamise!

Esiteks läheb riigi omandisse liikumisega selgemaks, mis alustel toimib Riigipilv. Kui praegu vaadatakse Riigipilve, kas erasektori või avaliku pilvena, siis tulevikus riigi poolt hallatava pilvena. Teiseks muutub selgemaks, mis konfidentsiaalsustasemega andmeid tohib Riigipilves hoida ning kolmandaks saame tulevikus teha kiiremaid otsuseid lähtuvalt vajadusest, olgu selleks siis tehnoloogiline uuendus, turvakaalutlus või klientide poolt soovitud täiendus.

Minu siiras tänu tänasele meeskonnale, kes on aastatega ehitanud üles lahenduse, mida on võimalik edasi viia järgmisele tasemele ja täiendada: me ei pea alustama nullist. Riik võtab üle hästi toimiva süsteemi koos suure kliendibaasiga. Riigipilv peab saama eelistatuimaks pilveteenuse pakkujaks avalikus sektoris ning koos saame arendada Riigipilve, mis on disainitud just selle sektori vajadustest lähtuvalt.

Kui iga asutus peaks ise ette võtma nullist arenduse, mis teine asutus on juba loonud, kulutaksime kõik asjatult palju energiat leidmaks kompetentsi, mida juba täna on turul leida üsna keeruline. Uute standardite loomisega saame hoida kokku aega ja raha. Keegi meist ei tahaks end avastada olukorras, kus süsteemid ei tööta või pole piisavalt turvalised, et neid tarbida. Kui teil on ideid, kuidas Riigipilve edasi arendada, julgustan Teid kindlasti meiega ühendust võtma. Riigipilv tuleb uuele hingamisele viia koos Teiega, ainult nii võidavad sellest kõik osapooled.

Taavi Viilukas
Riigipilve juht

Lisa kommentaar

Email again:
Vaegnägijatele