Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Kommenteeri

CENTOS 8 EOL

Foto: CentOS.org kuvatõmmis

CentOS Linux 8 versioon on oma senisel kujul jõudmas elukaare lõppu käesoleva aasta lõpuks.
CentOS Project poolt välja antud ametliku teatega saab tutvuda SIIN.

Edasiseks pakutav CentOS Stream 8 distributsioon ei ole enam binary-compatible rebuild RHEL 8 stabiilsetest versioonidest (nagu varem), vaid on mõeldud pigem RHEL 8 arendusplatvormina. Seega on tekkinud vajadus leida CentOS 8 asenduseks sobiv Linux distributsioon, mis on jätkuvalt ehitatud stabiilse RHEL 8 versiooni lähtekoodist ning on seega binary-compatible RHEL 8-ga.

Sobivaimad distributsioonid CentOS 8 asenduseks võiks olla Oracle Linux 8, AlmaLinux 8 ja Rocky Linux 8. Rocky Linux projekti veab kunagine CentOS Linux looja, AlmaLinux projekti taga seisab CloudLinux meeskond ning Oracle Linux puhul on võimalik osta ka ametlikku tuge.

Kuna erinevatel kasutajatel on erinevad eelistused, otsustasime lisada Riigipilve kataloogi kõigi kolme eelpool nimetatud distributsioonide tõmmised. OS tõmmiste vaikimisi kasutajanimed leiab Riigipilve kasutusjuhendite all olevatest juhistest.

P.S. CentOS 7 major upgrade jaoks tasub vaadata AlmaLinux poolt pakutava Elevate tööriista poole (https://almalinux.org/elevate), mis toetab CentOS 7 upgrade-i nii AlmaLinux 8, Rocky Linux 8 kui ka Oracle Linux 8 peale.

Lisa kommentaar

Email again:
Vaegnägijatele