Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Kommentaarid (5)

Riigipilve teenus kohalikele omavalitsustele


Riigipilve meeskond tutvustas sel teisipäeval, 12.02. Eesti Linnade ja Valdade Päevade raames toimunud IKT töötoas Riigipilve teenuse võimalusi kohalike omavalitsuste esindajatele.

Sel teisipäeval, 12.02. tutvustas Riigipilve  meeskond Eesti Linnade ja Valdade Päevade raames toimunud IKT töötoas Riigipilve teenuse võimalusi kohalike omavalitsuste esindajatele. Põhjuseks üleriigilise omavalitsusliidu, mille liikmeks on 15 Eesti linna ja 59 valda, määratlus KOVide IT strateegilistest tegevussuundadest aastani 2022 järgmiselt: KOVide elanikkonnale osutatavad e-teenused on vajalikud, terviklikud, kaasaegsed ja kasutuses; KOVide poolne IKT taristu on standardiseeritud, stabiilne, jätkusuutlik ja turvaline; KOVide IKT areng on üleriigiliselt koordineeritud. Riigipilve esindasid Priit Kollo, RIKSi IT juht ja asutuses Riigipilve teenuse valdkonda koordineeriv kõneisik, ning Dmitri Tšerdantsev, Riigipilve teenuse lahenduste arhitekt Ericsson Eesti ASist. Kuulajaskonnale demonstreeriti ka Riigipilve Iseteeninduskeskkonna, mille abil iga klient saab hõlpsasti oma ressursse hallata, kasutamismugavust. Adresseeriti ka olemasolevate KOVidest klientide poolt varasemalt tekkinuid küsimusi nagu Riigipilve ja kontori vaheline ühendus, Riigipilve varunduslahendused, MS litsentside kättesaadavus jne.

Päeva modereeris Kaupo Kase, Viljandi maavalitsuse arenguosakonna juht ning pilveteenuste entusiast.

Tänase seisuga on Riigipilve teenusega juba liitunud 5 KOVi ning lisaks oleme mitme KOViga liitumisprotsessi lõppfaasis.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (5)
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
555 sample@email.tst · 14. detsember 2021
Vaegnägijatele