Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Kommenteeri

Teenuste lisamine Riigipilve teenuste kataloogi

Riigipilve teenuste kataloog on riigile pakutavate teenuste ühine kataloog. Teenuste (näiteks K8s konteinerlahendused, varundus, digiallkirjastamine jms) pakkujad on eraettevõtted ja avalik sektor.
Riigi teenuste kataloog muudab klientide elu lihtsamaks, sest ühest kohast on võimalik saada ülevaade riigile pakutavatest ja kasutatavatest teenustest, aitab kaasa üle riigi kogemuste jagamisele ja samade teenuste kasutamisele ning võimaldab korduvkasutada juba loodud või tellitud lahendusi. Samuti võimaldab ühine teenuste kataloog teenustevahelise konkurentsi tekkimist. Lihtsustatud hankemenetlusega saab klient lihtsalt ebamugavad rakendused asendada mugavatega.

Teenuste pakkujatele võimaldab Riigipilve teenuste kataloog ligipääsu korraga tervele avalikule sektorile vähendades nii kulusid müügitegevusele. Samuti võimaldab Riigipilve iseteeninduskeskkond automatiseerida teenuste provisioneerimist ja arveldamist.

Kuna Riigipilv on hangitud riigihankega, siis teenuseid lisada saavad ainult hanke võitnud ühispakkumise teinud ettevõtted – Ericsson Eesti AS, Cybernetica AS, EMC Computer Systems Austria GmbH Eesti filiaal, Telia Eesti AS, OpenNode OÜ või riigi esindajana Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus (RIKS). Teenusepakkujal on esmalt vaja sõlmida kokkulepe ühega eelnimetatud ettevõtetest oma teenuse vahendamiseks Riigipilve teenuste kataloogi.

Kokkuleppe sõlmimisele järgneb koostöös teenuse arendus ja valideerimine, mille käigus tagatakse tehnilise lahenduse sobivus, kirjeldatakse teenuse elutsükliga seotud protsessid (pöördumised, muudatused, arveldamine jt) ja luuakse dokumentatsioon.

Teenuste kataloogi uue teenuse lisamise huvi korral palume võtta ühendust RIKSiga (klient@riks.ee).
Hea kui pöördumises on juba kirjeldatud lisatava teenuse üldine kirjeldus, põhjendus, miks teenus avaliku sektori elu lihtsustab ning orienteeruv ajaraam, millal teenus võiks olla kataloogist valitav.

Arveldamine


 

Lisa kommentaar

Email again:
Vaegnägijatele