Riigipilve teenusekataloogist saab vahukoort sealihaga
Riigipilve teenusekataloog koosneb Riigipilve pakutavatest teenustest, milleks on näiteks IaaS, Integreeritud pilvevarundusteenus, Objektsalvestusteenus (S3) jne. Kui teenuste nimekirjas teenuse taga puudub teenust osutava ettevõtte või asutuse nimi, siis on tegemist Riigipilve teenusega. Need on arendatud omavahel kokkusobivalt, aga igaks juhuks tasub teenuse tutvustus läbi lugeda, et veenduda, mis otstarbel konkreetsel juhul kasutamine on ette nähtud. Kahtluse korral tuleks võtta ühendust Riigipilve klienditeenindusega.
Lisaks Riigipilve pakutavatele teenustele, on teenusekataloogis palju eraettevõtete teenuseid, mis võimaldavad riigisektoril lihtsustada pilvega adapteerumist. Teenuste nimekirjas eraettevõtete teenuste nimetuse lõpus on sulgudes teenust osutava ettevõtte nimi. Selliseid on Riigipilves kümneid ja nad on kas majutatud Riigipilve platvormil või vajalikud Riigipilvel majutatud klienditeenuste toimimiseks. Näiteks X-tee turvaserver (Telia), Cybexeri turvalahendused, Tartu Ülikooli IaaS ja teised. Kuna väliste osapoolte poolt pakutavad teenused on loodud mingite konkreetsete kasutusstsenaariumide jaoks, siis tasub kindlasti tähele panna, et erinevad teenused ei pruugi omavahel koos töötada. Näiteks Tartu Ülikooli IaaS teenusel ei tööta Windowsi litsentsid ega Riigipilve võrgu erilahendused.
Selleks, et vältida olukordi, kus klient on tellinud hapukapsaid ja vahukoort, mis koos süüa ei sünni, tasub enne tellimist tutvuda teenuste kirjeldusega. Kui seal on midagi ebaselget või kirjas liiga vähe, siis palume eraldi üle küsida ja vastame ning täiendame. Kõikide Riigipilve teenusekataloogis olevate teenuste omavahel koos töötamine pole võimalik. Riigipilve teenusekataloogi peamine mõte on luua riigisektorile lihtsustatud võimalus erinevate pilvedega seotud teenuste kasutamiseks.